Vestuvių fotosesijų mados – ar verta jų vaikytis?

Tam tikros tendencijos vestuvių fotografijoje buvo matyti visais laikais. Štai sklaidant mūsų tėvų laikais  – apie 1980-1990-uosius – darytas nuotraukas tikriausiai rastume daugybę skirtumų, palyginus jas su šių laikų nuotraukomis. Vestuvinę fotografiją lydėjo nostalgiški žvilgsniai, masyvios puokštės iš rožių ar lelijų, nėriniuotos suknelės, vyriškių bateliai ant solidaus kulniuko ir kruopštus fotoateljė darbuotojų triūsas. Nebuvo madingos fotosesijos gamtoje, retai kurie jaunavedžiai turėjo nuotraukų ir iš bažnyčios, fotografuoti besirengiančią nuotaką išvis buvo tabu, o štai gausų vestuvinį stalą įamžinti suskubdavo daugelis (nuotraukos daugiausia – buitinio tipo, darytos mėgėjų). O kokios vestuvių fotosesijų mados vyrauja XXI amžiuje?

Šiuolaikinę vestuvių fotografiją galima suskirstyti į kelis etapus:

  • Jaunosios šukavimas, puošimas, jaunųjų rengimasis.
  • Fotografavimas civilinės metrikacijos biure arba bažnyčioje.
  • Artimųjų sveikinimai, fotosesija su giminaičiais ir draugais.
  • Jaunavedžių fotosesija gamtoje ar mieste.
  • Keli akcentai iš šventės.

Šiuolaikinę vestuvių fotografiją netgi galima vadinti reportažine, smulkmeniška – įamžinama viskas nuo batelių, butojerių iki ant vestuvinio stalo nugulusių keksiukų, šventinių fejerverkų. Šios smulkmenos puikiai pagyvina vestuvinio albumo ar fotoknygos puslapius, sugrąžindamos vestuvių dienos nuotaiką.

Madingos tapo šarmingos, charakteringos, emocijas keliančios nuotraukos, kuriose yra kur kas daugiau nei tik šypsenos ar įprastai pozuojančios figūros. Šiuolaikiniai fotografai „ne“ taria nuobodžioms nuotraukoms: per vestuves turi vykti veiksmas ir jis turi būti įamžintas.

Beje, pozuoti tapo nemadinga – jei fotografas ir paprašo pozuoti, tai tik natūraliai, nepersistengiant. Vis rečiau jaunieji žvelgia ir tiesiai į objektyvą. Šiandien madingos fotosesijos, kurių fonas kuo originalesnis, pavyzdžiui, grafiti išmarginti miestų skersgatviai,  senų dvarų griuvėsiai ar žydinčios sakuros.

Spalva ar tema – mada ar būtinybė?

Šiuolaikinės „madingos“ vestuvės dažnai turi tematiką ar bent jau vyraujančią spalvą – tai padeda išvengti spalvinio chaoso ir palengvina šventės dekoravimą, aksesuarų ir papuošimų paieškas. Vestuvių fotografai vienbalsiai sutaria, kad ši mada – pasiteisinusi.

Balta it sniegas nuo galvos iki kojų nuotaka ir juodu kostiumu pasipuošęs jaunasis šiuolaikinės vestuvinės fotografijos kontekste atrodo jau kiek nuobodokai. O štai oranžiniai, mėlyni ar net žali bateliai, kaklaraištis ir papuošalai sukuria žaismingesnę ir spalvingesnę nuotaiką.

Tad ar verta vaikytis vestuvių fotosesijų madų? Visiškai NE, jei turite savų išskirtinių idėjų ir žinote, kaip tas madas pranokti. Ir pabaigai mažas patarimas – visuomet prisiminkite, kad genialumas slypi paprastume.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kategorijos